IV засідання Комітету Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.
23 жовтня 2013 року на базі обласного онкологічного диспансеру проведено чергове засідання Комітету Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.
В роботі засідання Комітету взяли участь голови первинних, районних, міських профспілкових організацій та новообрані голови профорганізацій центрів первинної медико - санітарної допомоги.
На порядку денному були розглянуті питання:
Робота обласної організації профспілки щодо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства у закладах охорони здоров’я у 2013 році, про зміну статусу і назви районних організацій Профспілки та легалізацію первинних профспілкових організацій Центрів первинної медико – санітарної допомоги, про профспілкову роботу реорганізованої СШМД, про членство в профспілці та інші.
По першому питанню інформувала Букіна С. С. – завідувач відділу СЕЗ працівників обласної організації профспілки. Вона доповіла, що в 2013 році обласною організацією продовжується системна робота щодо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства у закладах охорони здоров’я, яка спрямована на забезпечення захисту трудових прав членів профспілки. Громадським контролем були охоплені членські організації : ПОКП «Полтавафарм», центральні районні лікарні Диканського, Полтавського, Решетилівського, Карлівського, Козельщинського районів. За результатами контролю обласною організацією вносилися подання про усунення порушень трудових прав працівників, безпосередньо інформація доводилася до відома керівництва та голів профкомів закладів, вносилися відповідні пропозиції про вжиття заходів, спрямованих на усунення та попередження порушень в сфері праці.
По другому питанню доповідали Кувічка О. І. – голова обласної організації і Букіна С. С - завідувач відділу СЕЗ. На здійснення реалізації державної політики щодо реформування системи охорони здоров'я в Полтавській області на протязі 2012-2013 років відбулася структурно-організаційна та функціональна перебудова системи медичного обслуговування. Оптимізовані первинна медико-санітарна, екстренна та спеціалізована медична допомога населенню, через ліквідацію реструктуризована санітарно-епідеміологічна служба.
Проведені заходи по удосконаленню функціонування галузі в області торкнулися й організаційної побудови галузевої Профспілки, яка створена за виробничо-професійним та територіальним принципами. Теперішній статус більшості районних організацій профспілки не відповідає статусу територіальних, фактично виконуючи функції первинних профспілкових організацій, в звязку з чим виникла необхідність в зміні статусу та назви районних організацій профспілки на первинні профспілкові організації.
Всі учасники засідання Комітету отримали проекти постанов, пакети документів, необхідних для зміни статусу та назви (для районних профорганізацій) і легалізації первинних профорганізацій (для Центрів ПМСД), а також буклети і методичні матеріали, необхідні для практичного використання в профспілковій роботі.
На засіданні Комітету співдоповідачами виступили – Омельченко Л. І., Криворучко В. В., Андрущенко Л. П., Степанова Л. В., Мисик Н. М. – голови первинних, районних профспілкових організацій. Вони розповіли про роботу своїх профкомів, яка направлена на захист трудових та соціальних інтересів членів профспілки, про проблеми і труднощі, які виникають на місцях: зокрема недофінансування галузі, незабезпечення спецодягом, заборгованість по виплаті коштів на відрядження і курси підвищення кваліфікації та перекваліфікації, скорочення чисельності працівників, особливо в час реформування галузі охорони здоров’я, про дієву допомогу з питань правової, колдоговірної роботи з боку обкому профспілки.
Заслухавши доповіді і виступи, розглянувши матеріали присутні одноголосно ухвалили рішення про прийняття постанов засідання Комітету від 23.10.2013 року.