Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківЗасідання Комітету Полт. обл. організації профспілки та розширеної колегії Департаменту охорони здоров’я Полт. обл. держадмістрації�

 

 

19 квітня 2013 року на базі санаторію «Сосновий бір»  с. Власівка Зіньківського району  проведено спільне засідання Комітету Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України та розширеної колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної держадміністрації.

В  роботі засідання Комітету взяли участь більше 120 учасників.  Серед присутніх – керівники лікувально-профілактичних закладів Полтавщини, голови профспілкових комітетів, а також запрошена голова  Профспілки працівників охорони здоров’я України -  Коваль В.М.

Основне питання порядку денного:  «Про виконання Колективної Угоди про співпрацю   та соціальне партнерство між Головним управлінням охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавською обласною санітарно-епідеміологічною станцією та Полтавською обласної організацією Профспілки працівників охорони здоров’я України на 2008-2011 роки та прийняття нової Угоди між  Департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації і Полтавською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України на 2013 – 2017 роки». Його актуальність полягає в тому, що саме через реалізацію  Угоди, розвиток соціального партнерства здійснюється регулювання соціально-трудових відносин, захист прав та інтересів медичних працівників.

Укладенню Угоди передувала робота комісії сторін по розробці проекту Угоди на 2013-2017 роки в складі представників обласної галузевої профспілки та спеціалістів Головного управління охорони здоров’я.

Проект Угоди був надісланий всім членським профспілковим організаціям для вивчення та надання пропозицій.

Із доповідями виступили   Кувічка О. І. – голова Полтавської  обласної організації профспілки і Лисак В. П. – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації. Висвітлювалися питання, що були предметом роботи сторін по виконанню Угоди, по питаннях, які за цей час розв’язані, які вживалися заходи для цього, які не виконані, і що є цьому перешкодою та про подальшу роботу в напрямку соціально-економічного захисту працівників галузі. Увагу вони зосередили на таких основних моментах, як підсумки виконання положень Колективної Угоди  на 2008-2011 роки,  визначення завдань соціальних партнерів на наступний період та шляхи їх розв’язання.

Після звітних доповідей керівників участь у обговоренні взяли участь промовці-співдоповідачи – Скутін О. М.- голова Кременчуцького МК, Підтикан І. В. – голова ПК Кременчуцького медичного коледжу, Виноград М. В. – головний лікар Хорольської ЦРЛ, Печериця В. Г, - головний лікар  Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Виступаючі визначили позитивні аспекти виконання основних положень Угоди, співпрацю між Департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації і Полтавською обласної організацією Профспілки працівників охорони здоров’я України, висловили  свою думку про хід реформування галузі в області,  болючі питання, що ще не вирішені та здобутки, які вдалося досягнути за цей час, занепокоєння соціально-економічним становищем медиків,  питаннями оплати праці медичних працівників.

Заслухавши і обговоривши доповіді соціальних партнерів – обласної організації профспілки і Департаменту охорони здоров’я про виконання Колективної Угоди на 2008-2011 роки, Комітет разом з Колегією відзначили, що регулювання соціально-трудових відносин, відстоювання трудових прав та інтересів працівників закладів охорони здоров’я через розвиток соціального партнерства та соціальний діалог забезпечили спільні скоординовані дії органів управління медичною галуззю , керівників закладів охорони здоров’я всіх рівнів – з одного боку, та обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я, Ії організаційними ланками  – з іншого боку.

Учасники Комітету, заслухавши виступи, розглянувши матеріали, які їм надані, глибоко і всебічно проаналізували їх  і одноголосно ухвалили рішення про прийняття постанови від 19.04.2013 р. та підписання Угоди між  Департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації і Полтавською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України про співпрацю на 2013 – 2017 роки.

Після цього відбулася процедура підписання  Угоди на 2013-2017 роки. Від імені соціальних партнерів Ії підписали Кувічка О. І. – голова Полтавської  обласної організації профспілки і Лисак В. П. –  директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації.

 

На завершення обговорення звітів по виконанню угоди між соціальними партнерами та підписання нової Угоди слово було надано голові Профспілки працівників охорони здоров’я України Коваль В. М.. Вікторія Миколаївна відмітила дієвість соціального діалогу між сторонами в Полтавській області, який є активним і конструктивним. Такі спільні заходи вконче потрібні, в чому вона переконана, тому що спільні зусилля допомагають вирішенню багатьох проблем галузі. В своїй промові  голова Профспілки зупинилась на заходах профспілки  які вживаються по захисту працівників галузі, торкнулась питань, які виникають під час реформування галузі, по пілотних регіонах, про суперечки які виникли по соціальному захисту і оплаті праці медпрацівників пілотних і не пілотних регіонів, де почалось реформування галузі, про труднощі з якими доводиться стикатися на верхівці влади, якщо необхідно вирішити питання збільшення фінансування на оплату праці. Але, незважаючи на труднощі, профспілка стоїть на захисті трудових, соціально-економічних прав працівників охорони здоров’я, що є свідченням  підвищення і рівня заробітної плати, встановлення різних доплат і надбавок, матеріальної допомоги тощо.

Наприкінці виступу Коваль В. М. вручила заслужену нагороду голові Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я – Кувічка О. І. і оголосила про присвоєння йому нагрудного знаку ФПУ  «Заслужений працівник профспілок України», з чим і привітала.

 Профспілкові винагороди також були вручені і профспілковим лідерам членських профорганізацій області та керівникам закладів охорони здоров’я, які активно співпрацюють з профспілкою.

  

 

  

немає новин.

Календар подій

Попередні September - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272930 

Фотодокументи