Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківЗ 13 травня відкриття обласної виставки вишитих ікон медиків

Полтавська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я  України вже багато років підтримує талановитих медиків Полтавщини – організовує та проводить творчі, художньо – самодіяльні, літературні та спортивні заходи для працівників медичної галузі. Кожного року проводяться – фестиваль художньої самодіяльності «Душі криниця» в Диканьці, обласна спартакіада серед команд працівників закладів охорони здоров’я Полтавської області, літературні вечірки для поетів-медиків, конкурси на кращій літературний твір та випускаються літературні збірки творів.

В цьому році з метою  підтримки самодіяльного прикладного мистецтва, духовності і  творчості медиків Полтавщини з ініціативи Президії Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я  та коштом обласної організації профспілки  проводиться обласна виставка вишитої ікони.

Справжньою візитною карткою українського народного мистецтва є вишивка. Це один з давніх, улюблених і найбільш поширених видів народної творчості. Вишивкою прикрашають одяг, рушники, скатерки, серветки. Мистецтво вишивки зображується  також у вишитих іконах. Вишита ікона була популярна в Україні з давніх часів. Ікони вишивали в монастирських майстернях й талановиті народні умільці.

Медичний працівник – особлива професія, дуже складна і відповідальна. Як навчає церква – людська суть людини триєдина і кожна складова потребує свого цілителя. Медик лікує організм, розділ медицини  психіатрія лікує психіку, а церква лікує духовність. Як правило, всі ці складові біля ліжка хворого виконує медик. Вишивка ікони, це прояв високої духовності, яка обов’язково повинна бути складовою роботи медика.

На виставці представлені більше 200 вишитих ікон - робіт працівників закладів охорони здоров’я Полтавщини, виконаних в різних стилях і техніках.

Усі ікони колоритні, святкові, збагачені унікальним орнаментом. Навіть схожі за сюжетом вони різняться оригінальністю. Адже кожна майстриня вклала у роботу частинку своєї душі, майстерність і тепло рук, власне бачення образу та любов до української культури.

Кожного, хто відвідає неповторну виставку, чекає незрівнянна радість від споглядання чарівних мистецьких робіт, які, безумовно, викликають позитивну хвилю емоцій. Це дає можливість усім бажаючим доторкнутися душею до вічного і прекрасного, відчути неспинну благодать, що випромінюється від  талановито вишитих ікон.

Вишиті образи святих, не можуть нікого залишити байдужим...

Тож навідайте Свято-Успенський  кафедральний собор до 29 травня, щоб самим помилуватися творінням рук майстринь - медиків, вкотре подивуватися, яка ж багата українська земля на талановитих людей.

 

Урочисте відкриття виставки відбудеться 13 травня о 15:00 у виставковій  залі  духовно-культурного центру ім. преподобного Паїсія Величковського при Свято-Успенському кафедральному соборі  м. Полтави (Соборний майдан , 1)

 

Години праці виставки:

Понеділок-вівторок – вихідний день;

Середа - п’ятниця – з 11 до 16:00;

Субота – неділя – з 12 до 18:00

Виставка триватиме до 29 травня.

Вхід вільний.

немає новин.

Календар подій

Попередні November - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272930 

Фотодокументи