Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівниківПрезентація поетичної збірки медиків «Білий колір надії» 9.06.2016

Полтавщина надзвичайно багата талановитими людьми у білих халатах, бо людям, які в своїх руках тримають найтоншу нитку людського життя, - є що сказати світові. Вони   володіють не тільки фаховими талантами – зцілювати людське тіло, але й передавати   своє вміння поглянути в душу людини, довколишній світ і зворушливим поетичним словом сягнути глибоко в читацьку душу. А щедра Полтавська  земля примножує ці таланти.

Вже стало традицією,  що Полтавська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України щорічно проводить обласний конкурс на кращій літературний твір та випускає літературні збірки творів працівників закладів охорони здоров’я.

Оцінює твори медиків професійне журі, в складі членів Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

Завдяки поетичним  конкурсам проведеним  з ініціативи Президії Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України та коштом обласної організації профспілки побачили світ поетичні збірки: «Славлю свою професію», «Повіки слався, жінко», «Янголи Гіппократа», « Полтавщина – це щастя і доля», патріотична збірка «Україно, ти доле моя журавлина».

Не став винятком і цей рік. Продовжуючи традицію підтримки самодіяльного мистецтва, виявлення серед працівників галузі талановитих авторів та підняття значущості ролі медсестринства, як однієї з найпотужніших ланок охорони здоров’я Полтавська обласна організація профспілки навесні цього року провела  черговий  обласний конкурс на кращий поетичний твір серед працівників охорони здоров’я під девізом «Білий колір надії», присвячений роботі медичних сестер.

Чому саме роботі медичних сестер?

Професія медичної сестри складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною та вкрай значущою. Тільки по-справжньому сильні духом, терплячі, добрі і  чуйні  залишаються в цій професії. Їх  праця завжди була й залишається найблагороднішою  в суспільстві. Адже від  професіоналізму,  чуйності та  турботи медсестри  залежить здоров’я  людини  і нації в цілому. Їх  щирі очі, сповнені турботою та співпереживанням,- є тим променем віри в світлий завтрашній день, на який сподівається кожна людина, що волею долі опинилася  в складній ситуації, адже  не дарма медсестер раніше називали сестрами милосердя.

Важко собі уявити повноцінну роботу лікарні, поліклініки або будь-якого іншого медичного закладу, де не було б медсестер. Вони не тільки стежать за станом пацієнтів, виконують розпорядження і призначення лікарів, координують прийом, але і надають хворим деколи просто незамінну підтримку та психологічну допомогу. Вони – більше, ніж просто персонал лікувального закладу, так як знаходяться поруч у важку хвилину і часом стають майже рідними.

З історією медсестринства пов’язана історія  Товариства Червоного Хреста, діяльність якого є гуманність, добровільність, єдність. В період соціальних потрясінь, мирових та  локальних війн , стихійних лих в авангарді завжди медичні сестри. Зараз численна армія медичних сестер добровольців приймає участь в військових діях на Сході України. Багато учасників поетичного конкурсу  присвятили свої вірші цій патріотичній темі.

Розвиток сестринської справи для реформування охорони здоров’я України має особливе значення. Адже це наймасовішій загін працівників охорони здоров’я, забезпечуючий населенню України  доступну кваліфіковану допомогу.

Цього року учасниками конкурсу стали 48 членів профспілки,  це працівники 
закладів охорони здоров'я міста і області, викладачі та студенти учбових медичних закладів.

Напередодні свята День медичного працівника  Полтавська обласна організація профспілки випустила поетичну збірку під девізом «Білий колір надії» та 9 червня  у Полтавській обласній  науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського  провела  презентацію нової збірки, що стало  справжнім святом  для  авторів поезій та всіх спілчан.

Привітали гостей голова Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Олександр Кувічка і Наталія Кірячок(Трикаш) – відома письменниця Полтавщини, голова Полтавської обласної організації Національної  спілки письменників України, побажавши натхнення та творчих успіхів.

За рішенням журі переможцями цьогорічного конкурсу стали: I місце – Омельченко Тетяна –завідувач поліклінічного відділення Гадяцької  центральної районної лікарні, одна із найактивніших  авторів-медиків, ії поетичні твори друкувались в усіх збірках, випущених обкомом профспілки. Патріотичний вірш про подвиг  медсестри  на Донеччині не залишив нікого байдужим. II місце – Назаренко Анатолій  - головний лікар Семенівської  центральної районної лікарні, який підтримує і бере активну участь у  літературному  і творчому житті  медиків Полтавщини,  учасник і переможець літературних конкурсів, які проводила обласна галузева профспілка.  Його вірші  беруть в полон своєю поетичністю, милістю і легкістю. Не відстає і молоде покоління , цього року III місце у Бузало Алли – студентки III курсу медичного факультету ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

На презентації в авторському виконанні прозвучали кращі поетичні твори . Усі вірші, різні за рівнем літературної майстерності, були по-справжньому щирі, мовлені від люблячого серця і душі. У дружній і теплій атмосфері зібралися люди різних поколінь, яких об’єднала не лише професія, а й любов до поезії .Медики-поети мали змогу поспілкуватися між собою, поділитися враженнями та планами на майбутнє.

Щіро вітаємо кращих авторів з перемогою в конкурсі  та  бажаємо подальших поетичних успіхів!

  

немає новин.

Календар подій

Попередні November - 2023 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272930 

Фотодокументи